Kinkiety do łazienki oraz sypialni

kinkiety do łazienkiKinkiety, które jeszcze jakiś czas temu miały formę wielgachnych i szpecących lamp – plafonier w stylu lat osiemdziesiątych dzisiaj przeżywają swój ogromny renesans. Zachwycają elegancją, przystępnymi cenami i naprawdę małymi rozmiarami. Dzięki temu zakochały się w nich prawdziwe tłumy.

Bez wątpienia pokochali je mieszkańcy krajów skandynawskich, którzy bardzo umiejętnie je wykorzystują. Obecnie kinkiety są jednym z chętniej wybieranych źródeł światła. Mają bowiem niewielkie gabaryty, zachwycają również prostotą. Do tego dochodzi wyjątkowo łatwość montażu.

Te niewielkich rozmiarów lampki świetnie prezentują się nawet w tak niewielkich pomieszczeniach, jak garderoba czy łazienka. Są eleganckie, pełne szyku. Te przeznaczone do salonu oraz sypialni mają piękne abażury, te zaś do kuchni są metalowe. Znaleźć można również kinkiety do łazienki, które doskonale sprawdzają się w przypadku oświetlenia lustra powieszonego nad umywalką. Bez wątpienia kinkiety sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, mogąc pełnić zupełnie odmienną rolę. Mogą kształtować atmosferę, dekorować czy po prostu pełnić rolę lampki nocnej.

Kinkiety w sypialni: dlaczego są takie idealne?

kinkiety w sypialniŚwiatło w pomieszczeniu, w którym śpimy nie może być zbyt mocne. Powinno być nie tylko delikatne, ale również ciepłe. Tylko wówczas w sypialni zapanuje klimat sprzyjający odpoczynkowi. W sypialni wiele osób czyta jednak książki czy gazety. W związku z tym pojawia się pytanie jakiego rodzaju lampy będą tu najlepsze. Najrozsądniej jest postawić na kilka źródeł światła. W sypialni idealnie sprawdzają się kinkiety, dostarczając światła wówczas, kiedy chcemy czytać. Do tego dodać należy lampki ustawiane na nocnych stolikach. One gwarantują światło ciepłe i nastrojowe.

Rozwiązaniem godnym uwagi są kinkiety wyposażone w ściemniacz. Wówczas można dopasować intensywność światła do tego, co właśnie się robi. Jeżeli kinkiet wyposażony jest w możliwość regulacji kąta padania światła, to bez konieczności wychodzenia z łóżka otrzymujemy rozwiązanie wyjątkowo funkcjonalne.

Kategorie: Kinkiety,

Autor

Piotr Martyka

"Nie krąż wkoło tematu jak ćma wokół lampy..."