Kinkiety – wybór i zastosowanie

kinkiety do łazienkiWybór i zakup kinkietu to nie jest prosta sprawa ze względu na bogactwo oferty jaka jest w sklepach. Oświetlenie za pomocą kinkietu to przeważnie oświetlenie pomocnicze, nie główne, ale jego wybór jest jak najbardziej istotny, ponieważ można z jego pomocą wyczarować urokliwy nastrój w pomieszczeniu.

Do tego kinkiety wspaniale sprawdzają się jako elementy dekoracyjne w pokojach, korytarzykach czy w łazienkach. Kinkiety bardzo dobrze sprawdzają się w roli lampki nocnej i oświetlenie wspomagające eksponujące detale czy elementy wystroju. Nie dają mocnego światła, dlatego nie można zrezygnować przy nich całkowicie ze światła głównego. Można je z powodzeniem instalować w sypialniach i w pokojach dziecięcych ze względu na łagodne światło które nie utrudnia zasypiania i wieczornego odpoczynku.

Bogactwo wzorów i kolorów kinkietów zaskoczy niejedną osobę. Tradycyjne kinkiety miały formę jednego lub dwóch ramion wygiętych w łuk, które wychodziły z podstawy o różnym kształcie. Takie kształty są już symbolem minionych epok i obecnie producenci mocno pracują nad nowoczesnym wyglądem, kolorami i kształtami kinkietów. Kinkiety są tak zaprojektowane, że odpowiednio dobrane do wnętrza mogą doskonale zniwelować niedoskonałości domu i wyeksponują to co w nim najlepsze.

dobór kinkietu do łazienkiDo produkcji kinkietów jest już wykorzystywany plastik, drewno, metal i szkło, które mogą być łączone z sobą we wszelaki sposób. Gama kolorów i kształtów odpowiada na każdy gust i potrzeby osób projektujących oświetlenie w swoich domach. Klosze kinkietu mogą być przezroczyste, przez co rozpraszają delikatnie światło, lub też zmatowione, więc dające dyskretniejsze światło w pomieszczeniach. Wybór zależy tylko od indywidualnych preferencji i od tego gdzie planujemy kinkiety umieścić.

Zanim przystąpimy do zakupu kinkietu, zastanówmy się dobrze, w jakim miejscu go umieścimy i co chcemy uzyskać z jego pomocą. Na podświetlenie elementu dekoracyjnego wybierzemy inny, a jako dodatkowe światło w sypialni również będzie inny model, choć producenci zadbali o to, żeby z jednej linii oświetlenia było do wyboru co najmniej kilka wzorów, tak by całość była w jednej tonacji.

Kategorie: Kinkiety,

Autor

Piotr Martyka

"Nie krąż wkoło tematu jak ćma wokół lampy..."