Ściana z kamienia: jaki kinkiet na niej powiesić?

ściana z kamienia kinkietMyślisz o ciekawym oświetleniu domu, a jednocześnie o tym, aby udekorować ścianę? Postaw na kinkiet! Wiele osób zastanawia się jednak jaki model będzie najlepszy, jeśli ściana wykonana jest z kamienia.

kinkiet designerskiNowoczesność nadal w cenie

Podczas urządzania domu bardzo często zastanawiamy się nad rozwiązaniami nowoczesnymi, które nie są jednak pozbawione nutki klasyki. Chodzi o rozwiązania, które będą doskonale współgrały z przestrzenią, która ma stać się naszą oazą ciszy i spokoju. Istotnym elementem każdego wnętrza nadal jest oświetlenie. Obecnie w sprzedaży znaleźć można całe mnóstwo interesujących rozwiązań. Mimo to nadal ogromną popularnością cieszą się kinkiety. Decydując się na nie, można mieć pewność, że przestrzeń na ścianie zostanie efektownie zagospodarowana, a jednocześnie nie zajmie to zbyt wiele miejsca.

Niezwykle bogata oferta

Dzisiaj na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo modeli kinkietów. Ogromną ofertę rozpoczynają modele proste i klasyczne, które postrzegane są jako najbardziej funkcjonalne. Zbudowane są one z klosza i prostej podstawki. Wyróżniają się niezwykle prostym, a zarazem uniwersalnym kształtem, co sprawia, że świetnie wpasowują się w każdą przestrzeń bez względu na styl, w jakim została ona urządzona. Propozycje awangardowe, które projektowane są z myślą o hobbystach i zwolennikach ekstrawagancji w wystroju wnętrz, charakteryzują się już większym rozbudowaniem. Uwagę przykuwają w nich liczne motywy. I tak znaleźć można takie, których linią przewodnią są kwiaty, ryby, owady, lampy naftowe, a nawet panoramy najbardziej znanych miasta na świecie.

nowoczesny kinkiet

Różne style i bogactwo form

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że o gustach się nie dyskutuje. Kinkiety nowoczesne przykuwają uwagę oryginalnością formy, kształtu bądź dominującego motywu. Jednocześnie jest to powrót do tych stylów, które często uważane są za przebrzmiałe, a jednocześnie idealnie wpisują się w wystrój pomieszczenia o określonym charakterze. Trzeba bowiem pamiętać, że pomieszczenia urządzane w dawnym stylu również potrzebują dobrze dobranej oprawy oświetleniowej.

Kinkiety, których wygląd wzorowany jest na tych barokowych lub renesansowych to idealny wybór wówczas, kiedy poszukujemy oprawy oświetleniowej do hotelu, dworku lub innego miejsca, które urządzone zostało w stylu zabytkowym. Warto pamiętać, że oryginalne wzory kinkietów wykonywane są na zamówienie. Klient może więc wybrać nie tylko samą formę, ale również kolorystykę, a nawet materiał. Jeśli chodzi o ten ostatni element, to do wyboru są:

- mosiądz;

- drewno;

- chrom;

- metal;

- tworzywa sztuczne;

- kryształ;

- szkło;

- aluminium;

- stal nierdzewna.

Kategorie: Kinkiety,

Autor

Piotr Martyka

"Nie krąż wkoło tematu jak ćma wokół lampy..."