Lustrzane kinkiety - efektowne oświetlenie

lustrzane kinkietyZdublowane kinkiety są wspaniałą alternatywą oświetleniową, szczególnie dla tych osób, które cenią sobie eleganckie aranżacje wnętrz, ale i dysponują sporymi zasobami finansowymi. Jednakże czy zakup drogiego oświetlenia jest jedynym kluczem do sukcesu?

Okazuje się że nie, ponieważ by osiągnąć interesujący nas nastrój we wnętrzu, wystarczy znać kilka sprytnych trików. Tu, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Wbrew pozorom, kluczowej roli nie odgrywa tu jedynie zakup właściwej lampy, bądź kinkietu. Zanim wybierzemy konkretny model, warto przemyśleć jaki właściwie efekt nas interesuje. Kolejnym krokiem, przybliżającym nas do idealnego oświetlenia będzie jego wybór pod kątem jego sposobu instalacji oraz miejsca montażu (kuchnia, łazienka, salon). Dopiero na ostatnim etapie można rozważać zakup konkretnej lampy bądź kinkietu. 

lustrzany kinkiet do wnętrzaOstatnimi czasy, bardzo modnym akcentem we wnętrzach są lustrzane kinkiety. Wbrew pozorów, jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Lustra już od dawna wykorzystywane są w aranżacji wnętrz, ponieważ optycznie powiększają pomieszczenia. Podobnie działają w kinkietach, ponieważ odbite w lustrze światło, doskonale rozprasza się po całym pokoju, zatem lustrzane kinkiety stanowią równie efektowną, a zdecydowanie tańszą alternatywę dla zdublowanych kinkietów. Trzeba jednak pamiętać o jednej ważnej kwestii. Mianowicie, pomimo że lustrzane kinkiety dają stosunkowo dużą ilość światła, to nie nadają się one jako samodzielne oświetlenie. Zazwyczaj, płynące z nich światło ma charakter kierunkowy, dlatego ich funkcjonowanie warto wesprzeć o lampę z tej samej lub innej serii.

Wybór lustrzanych kinkietów jest bardzo duży, jednak najbardziej popularne są te przypominające świece. Mimo, że kinkiety nawiązujące swoim wyglądem do zamierzchłych czasów, tak naprawdę pasują do każdego wystroju. Podkreślą elegancki szyk i charakter salonów urządzonych w rustykalnym stylu, zaś będą stanowić ciepły kontrast w surowych, chłodnych aranżacjach. Jak widać wybór odpowiedniego kinkietu ma ogromny wpływ na nastrój panujący w pomieszczeniach, z drugiej strony nie jest to wcale proces łatwy. Sprawy nie ułatwia fakt, że w salonach oświetleniowych znaleźć można ogromną ilość lamp, kinkietów. Na szczęście w sklepach stacjonarnych, zawsze można liczyć na profesjonalną poradę ze strony fachowców.

Kategorie: Kinkiety,

Autor

Piotr Martyka

"Nie krąż wkoło tematu jak ćma wokół lampy..."