Wybieramy lampę pasującą do wnętrza

lampa a przytulne wnętrzeZastosowany rodzaj oświetlenia ma wpływ nie tylko na nastrój panujący we wnętrzu, ale także na jego funkcjonalność. Dobrze dobrana lampa pasująca do salonu, kuchni czy pokoju, w którym śpimy podkreśli przeznaczenie wnętrza.

Poniżej prezentujemy wskazówki, które sprawią, że codzienne czynności staną się przyjemnością. Dowiedz się jak wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia. Światło posiada właściwości plastyczne, które można wykorzystać do podkreślenia zalet oraz ukrycia wad pomieszczenia. Jeżeli oświetlenie zostanie dobrze zaplanowane, to niekorzystne proporcje mieszkania ulegną poprawie. 

Z pomocą światła można na przykład poszerzyć kuchnię, która jest zbyt wąska lub wydłużyć przedpokój, który jest zdecydowanie za krótki. Interesujący wygląd lamp oraz rozmaite kolory światła to natomiast doskonały efekt dekoracyjny. Planując oświetlenie, należy pamiętać, że każde z pomieszczeń w naszym domu ma do spełnienia odmienną funkcję. W związku z tym należy postawić na indywidualne rozwiązania.

Wielofunkcyjna lampa do salonu

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy znaczną część wolnego czasu. Jednocześnie często wykonujemy w nim czynności, które bez światła o znacznym natężeniu są niemożliwe do zrobienia. W salonie należy zamontować zarówno oświetlenie górne, jak i punktowe. W salonach, które są wysokie bądź przestronne idealnie prezentują się żyrandole. W salonie o niewielkiej powierzchni najlepiej sprawdzi się plafon bądź reflektor halogenowy. Nie można zapomnieć również o tym, że lampa powinna oświetlać salon w sposób równomierny.

Praktyczna lampa w kuchni

lampy do kuchniW kuchni niezbędnych jest kilka źródeł światła. Światło górne ma za zadanie wypełnić całe pomieszczenie. Powinno ono być ciepłe. Wówczas wprowadzi do kuchni przyjemną atmosferę. Światło w kuchni musi nie tylko kształtować atmosferę, ale także ułatwiać wykonywanie rozmaitych czynności. To właśnie z tego powodu stosowane jest bardzo często dodatkowe oświetlenie, które montuje się nad stołem, blatami roboczymi oraz zlewozmywakiem.

W jadalni najlepiej sprawdzają się lampy wiszące

Bez obaw można również postawić na punkty świetlne rozmieszczone w określonych odstępach. Przytulna lampa do sypialni Lampa w sypialni ma przede wszystkim za zadanie wyczarować przytulną atmosferę. Główną rolę odgrywa tu więc światło miejscowe oraz dekoracyjne. W sypialni bez obaw można postawić na kilku punktów świetlnych i zrezygnować wówczas z centralnego źródła światła emitującego silny strumień.

Kategorie: Lampa a wnętrze,

Autor

Piotr Martyka

"Nie krąż wkoło tematu jak ćma wokół lampy..."